środa, 27 czerwca 2018

Lokatorzy, czyli logopedyczne absurdy

W zeszłym roku pisałam o absurdach i zamieściłam absurdalną pomoc logopedyczną, którą moi podopieczni bardzo polubili. W tym roku nadszedł czas na przygotowanie nowego szalonego miasta, do którego będą mogły wjechać nowe szalone samochody.

Tegoroczne Szaleństwowo prezentuje się w ten sposób:


Zasady zabawy się nie zmieniły: dziecko koloruje szalone miasto w najbardziej absurdalny sposób, a następnie powtarza słowa/frazy/zdania i po każdym przykleja samoprzylepny samochodzik (u mnie samochodziki są zrobione z papieru samoprzylepnego przy pomocy ozdobnego dziurkacza DpCraft – wielkość dziurkacza to 2,5 cm).

Szablon miasta do pobrania:
https://drive.google.com/file/d/0B4Znt_PeD4EEWUVDVEFOWFJkTXdBSHFLUFVTc1UxZzFZU0Ew/view

W tym roku jednak przygotowałam coś jeszcze… Lokatorów. Kim są mieszkańcy Szaleństwowa? Kosmitami? Piratami? Każdy może sam zdecydować, kto będzie mieszkać w jego szalonym mieście.


Szablon z lokatorami do pobrania:
https://drive.google.com/file/d/0B4Znt_PeD4EEUFF1WFdpTEdRV2F2LXFGdHVsUVAteDBZOGZV/view

Zabawa w tworzenie lokatorów ma walor logopedyczny, jeśli po stworzeniu postaci, dziecko wybierze dla niej imię zawierające ćwiczoną głoskę. Ja miałam wcześniej przygotowane zestawy imion wydrukowane na samoprzylepnych karteczkach.


A na końcu pozostaje już tylko przyklejenie samoprzylepnych wąsów. Ja swoje wykonałam dziurkaczem ozdobnym DpCraft (rozmiar 7,5 cm).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz