niedziela, 28 października 2018

Halloween

Niska sprawność aparatu artykulacyjnego jest zwykle jedną z przyczyn wady wymowy. Z tego powodu usprawnianie artykulatorów jest elementem niemalże każdej terapii logopedycznej. Moim stałym i sprawdzonym już sposobem na uatrakcyjnienie dzieciom ćwiczeń aparatu artykulacyjnego są tematyczne gry planszowe. Tym razem publikuję grę, która powstała ze względu na nadchodzące Halloween.


Plansza gry do pobrania:
https://drive.google.com/file/d/0B4Znt_PeD4EEazFJUTQ0dHFzRWt2UnI1djZ6LXJVMDNFLVpV/view

Przykładowa instrukcja gry do pobrania:
https://drive.google.com/file/d/0B4Znt_PeD4EEM19pRUF2TDlOVUY2bTh2SmZtX3FwS09jT1RB/view

Wklejka do zeszytu do pobrania (na stronie są dwie wklejki idealnie mieszczące się do zeszytu formatu A5):
https://drive.google.com/file/d/0B4Znt_PeD4EEV0pvMHp1VTl3Yno2WXQ2WTdBRGhLN2s2ZFlz/view

Na Halloween przygotowałam też zadanie pomagające w utrwalaniu prawidłowej wymowy głosek „sz” i „ż” („rz”). Zasada zabawy jest bardzo prosta: dziecko czyta trzy halloweenowe wyrazy przypisane do danego dnia tygodnia, a następnie… Układa historię, w której te wyrazy wymówi. Nie zawsze stworzenie historii jest łatwe, ale jak już się to uda, to satysfakcja jest naprawdę duża. Dla wielu moich podopiecznych to zadanie było początkowo sporym wyzwaniem, ale szybko odkryli oni przyjemność z tworzenia własnych opowieści.

Halloweenowy zestaw słów do tworzenia historii do pobrania (dobrze sprawdza się jako nieodtwórcza praca domowa na cały tydzień):
https://drive.google.com/file/d/0B4Znt_PeD4EEQ1NUazlTSzJyUGZQYldybVVNaGJmdGpNcktv/view

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz