niedziela, 20 czerwca 2021

Logopedyczny katalog mody

Zestawów ubrań na lato 2021 trochę już powstało, ale… Co powiecie na logopedyczny katalog mody? Razem z podopiecznymi przygotowywałam taki ostatnio i wielu bardzo chętnie wcieliło się w rolę projektanta.

Do całej zabawy potrzebne były:
– katalogi z koszulkami,
– samoprzylepne metki/etykiety,
– patyczki z logopedycznym zestawem słów do zilustrowania.

Jeżeli chodzi o katalogi, to przygotowałam sobie szablon z koszulkami, wydrukowałam go i zbindowałam, dzięki czemu powstała otwierana książeczka. Katalog był mniejszy niż A4, więc trzeba było przyciąć grzbiety do bindowania. Korzystam z tych plastikowych, więc nie stanowiło to żadnego problemu.

W roli metek były naklejki wykonane dziurkaczem ozdobnym DpCraft w kształcie etykiety. Do ich wykonania wykorzystałam matowy papier samoprzylepny (na błyszczącym trudno byłoby cokolwiek napisać flamastrem lub ołówkiem).

Z kolei rolę patyczków przejęły szpatułki drewniane niejałowe. Zestaw słów początkowo przyklejałam do nich samoprzylepną taśmą, dzięki czemu wszystko się trzymało bardzo mocno. Dobrze się też sprawdziły naklejki zrobione z samoprzylepnego papieru do druku – te z kolei łatwo było odkleić i patyczki można teraz wykorzystać do kolejnej zabawy.


A na czym polegało tworzenie katalogu mody? Sprawa była prosta. Najpierw należało wylosować patyczek (sprawdzi się też losowanie samych karteczek czy korzystanie z interaktywnego koła fortuny) i przeczytać lub powtórzy znajdujący się na nim wyraz. Potem trzeba było wykonać odpowiednią ilustrację na koszulce. Gdy to było już stworzone, pozostawała część, którą wielu moich podopiecznych najbardziej lubiło – przyklejanie metki i pisanie ceny danej koszulki.


Do pobrania plansza z koszulkami: https://drive.google.com/file/d/1uKTx8plN8_LHZpiMrHCEywm4bs3beoW7/view?usp=sharing

Do pobrania plansza z wyrazami do przyklejenia na patyczki: https://drive.google.com/file/d/1I45qJ0uPO2LOUvflRmO9avODsjc1w4jh/view?usp=sharing 

Jednej osobie, z którą pracowałam marzyło się stworzenie analogicznego katalogu, ale z sukniami… No to go stworzyłam.


Do pobrania plansza z sukienkami: https://drive.google.com/file/d/1LxKNtnDbn_HlChl3KKeQxhP3SSFb_Yx7/view?usp=sharing

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz