czwartek, 19 maja 2022

Piraci

Ahoj, piraci!

Mam dla Was zestaw pirackich inspiracji.

Po pierwsze – czapka. Razem z dziećmi składałam czapkę z czarnego papieru tak jak jest pokazane na tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=mF3mUchYAi0 Używaliśmy papieru formatu A3, ale czapki były minimalnie za małe, więc następnym razem postaram się użyć A2. Potem na czapkę trzeba było przykleić czachy.

Jeżeli potrzebujecie, możecie pobrać czachy, które przygotowałam: https://drive.google.com/file/d/1vqzVb6I-TnCh6fQ_dPHV28EGJDgCyF45/view?usp=sharing

Potem zajęliśmy się tworzeniem papugi. Dzieci otrzymały szablony, które kolorowały według własnego pomysłu. Potem przyklejały kolorowe piórka (piórka wycinane dziurkaczem ozdobnym w papierze).

Do pobrania szablon z papugą: https://drive.google.com/file/d/1rbj1mNn5qijd4wHPWTFG6lxo4nVMn8P4/view?usp=sharing

Jednej mojej podopiecznej spodobał się mój piracki warkoczyk, więc obiecałam jej, że też jej zrobię podobny. Jak to bywa w takich sytuacjach, po chwili miałam już w sali kolejkę chętnych na warkoczyki. Moje logopedyczne lustro stało się lustrem fryzjerskim 🤣 Ale i dzieci, i kadra były zadowolone z pirackiego uczesania.

Hitem były też zadania z butelek. Wydrukowałam zestaw zdjęć różnych sprzętów z sali do integracji sensorycznej, a potem każde zdjęcie zwinęłam w rulonik, zakleiłam i wrzuciłam do butelek po kolorowych płynach do robienia baniek.

Butelki wylądowały w misce z wodą. Każde dziecko wyjmowało jedną butelkę i sprawdzało, jakie zadanie wylosowało.


No i było jeszcze tworzenie mapy z trasą prowadzącą do skarbu. Postarzany papier przygotowałam wcześniej w domu w bardzo prosty sposób – moczyłam go w zaparzonej kawie i zostawiłam do wyschnięcia (próbowałam też nakładać kawę ręcznikiem papierowym, ale nie dawało to oczekiwanego efektu – papier był tylko nieznacznie ciemniejszy).


Ciąg dalszy pirackich inspiracji nastąpi niebawem! 🏴‍☠️

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz