niedziela, 29 listopada 2020

Zdalna terapia logopedyczna na andrzejki

Andrzejki tuż tuż, więc zapraszam na andrzejkowe interaktywne ćwiczenia logopedyczne.

Na rozgrzewkę gra pomagająca usprawniać aparat artykulacyjny. Koło fortuny wskazuje, ile pól do przodu należy się przesunąć. Pionkami są szklane kule w różnych kolorach.Do rozwijania słownictwa i wychwytywania słów kluczowych z wypowiedzi można wykorzystać andrzejkowe zagadki:

Zagadki – andrzejki, an interactive worksheet by miaumiau
liveworksheets.com


Polecam też poświęcić chwilę podczas zajęć na ćwiczenia wyszukiwania rymów. Tym razem należy znaleźć wyrazy rymujące się ze słowem „kocury”:Z kolei do utrwalania głosek przydadzą się „Króliki z kapelusza”.

„Króliki z kapelusza” z głoskami „s” i „z”:W tej notce publikowałam też „Króliki z kapelusza” z głoskami „sz” i „ż”/„rz”, a tutaj „Króliki z kapelusza” z głoską „cz”.


Podoba Ci się moje podejście do prowadzenia zdalnej terapii logopedycznej i chcesz dowiedzieć się więcej, jak dokładnie zaprojektować ciekawe zajęcia? Pracujesz online i czujesz potrzebę usprawnienia organizacji własnej pracy? Zapraszam na webinar „Zdalna terapia logopedyczna – tworzenie materiałów oraz metodyka pracy”, który odbędzie się 16 grudnia w godzinach 18:30-20:30.
W programie:
– Sposoby tworzenia interaktywnych materiałów logopedycznych.
– Metody wykorzystywania materiałów dydaktycznych, które nie są interaktywne.
– Projektowanie planu spotkania.
– Organizacja miejsca pracy.
– Radzenie sobie z trudnymi sytuacjami (wyłączona kamera ucznia, przerywające połączenie, niska jakość dźwięku itp.).
Cena: 67 zł
Zapisy: Puzzle - Dopasowane Szkolenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz