czwartek, 25 marca 2021

Ale jaja! I to logopedyczne!

Pogodowej wiosny jeszcze u mnie nie ma, choć ta kalendarzowa przyszła już parę dni temu. A logopedyczna? Nie tylko przyszła, ale już niemalże w pełni się zadomowiła.

Zaczęło się od nieznacznego ocieplenia, które skłoniło do spaceru po zielonej łące i wykonania rozgrzewki aparatu artykulacyjnego.Odnalezione podczas spaceru po łące jajka okazały się bardziej nietypowe, niż można byłoby się tego spodziewać na początku. Skorupki niezwykłych jajek zaczęły pękać, a z jajek wykluły się… Kaczątka? Pisklęta? A gdzieżby!

Tajemnicze jajka – ćwiczenie do utrwalania głoski „cz”:Tajemnicze jajka – ćwiczenie do utrwalania głosek „s” i „z”:Tajemnicze jajka – ćwiczenie do utrwalania głosek „sz” i „ż”/„rz”:Tajemnicze jajka – ćwiczenie do utrwalania głoski „cz”:Aż w końcu nadeszło znaczne ocieplenie. Może to napływ ciepłego powietrza z południa? A może efekt wysiłku umysłowego związanego z zagadkami szalonych jajek? Kto wie. Jajka, na szczęście, są bardzo przyjazne i już teraz podpowiadają, że odpowiedzi na zagadki kryją w sobie słowa zawierające głoskę „cz”.A tajemnicze jajka? No cóż, posklejały skorupki i postanowiły żyć własnym życiem. Wyruszyły w logopedyczną podróż i kto wie, co teraz w sobie skrywają. Gra „Gnające jajka” jest stosunkowo uniwersalna, polecana raczej dla starszych graczy. Pokazywałam ją już w ubiegłym roku szkolnym, ale i w tym roku może się przydać na zajęciach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz