poniedziałek, 29 marca 2021

Logopedyczne jaja – część druga

Momentami pogoda jest już tak wiosenna, że po prostu musiałam stworzyć wiosenne zagadki. Dobre do rozwijania słownictwa, ćwiczenia uwagi słuchowej, zwiększania umiejętności rozumienia na podstawie wysłuchiwania słów kluczowych… Czy po prostu jako wstęp do rozmowy o wiośnie. Zagadki to jedna z tych pomocy dydaktycznych, które dobre są do wszystkiego. Zapraszam na te wiosenne:

Zagadki – wiosna, an interactive worksheet by miaumiau
liveworksheets.com


Rozgrzewka przyda się też aparatowi artykulacyjnemu. Standardowo już polecam grę planszową. Tym razem w rolę pionków wcielają się kolorowe jajka.Po rozgrzewce aparatu artykulacyjnego czas na jajka. I to nie byle jakie – szalone, kolorowe, cudowne oraz powstałe bez udziału żadnego tęskniącego za potomstwem ptaka. Zadaniem dziecka jest przeczytanie słowa umieszczonego na skorupce, a następnie… Odłupanie górnej części skorupki i wyrzucenie jej poza granice ekranu. Kosztowności znajdujące się w jajku są nagrodą, którą można przesunąć na prawą stronę ilustracji, by na koniec ćwiczenia móc policzyć zebrane skarby.

Kolorowe jajka do ćwiczenia głoski „cz” w nagłosie:Kolorowe jajka do ćwiczenia głoski „s” w nagłosie:Kolorowe jajka do ćwiczenia głoski „ś” w nagłosie:A na koniec jedna z moich ulubionych gier, czyli „Zgadnij, kto to?” w wersji dość szalonej. Postać, w którą wciela się gracz należy zaznaczyć na górnej belce niebieskim prostokątem, a postacie, które zostały wyeliminowane ze śledztwa należy zasłaniać białymi prostokątami na części ekranu z zielonym tłem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz