wtorek, 7 grudnia 2021

Karty z ilustrowanymi bałwankami

Lubicie zimę? Ja za nią nie przepadam. Zimno, ciemno, wilgotno, ślisko i jeszcze godzinami trzeba się ubierać przed wyjściem na dwór (a potem drugie tyle rozbierać się po wejściu do budynku). Moi podopieczni jednak zimę lubią i już po samym usłyszeniu jakiś czas temu, że ma spaść śnieg, z radością zaczęli snuć wizję lepienia bałwana.

Śnieg zdążył już spaść, ale nadal jest go mało (ufff!). O ulepieniu prawdziwego bałwana nie ma więc mowy, ale od czego są ilustracje. Przygotowałam zestaw bałwankowych malunków, które przydadzą się na zajęciach logopedycznych i na terapii integracji sensorycznej.

Myślę, że na innych zajęciach też się mogą przydać. Ćwiczenia aparatu artykulacyjnego są najskuteczniejsze wtedy, gdy są regularnie wykonywane. Trwa to zwykle kilka minut dziennie… I to maksymalnie – z moimi dawnymi szkolnymi podopiecznymi sprawdzałam z zegarkiem w ręku, że zalecone przeze mnie zadania da się wykonać w ciągu 60 sekund (choć bez kolorowania załączonych obrazków). Jeśli jest taka możliwość, warto wykonywać ćwiczenia nawet podczas innych zajęć.

Karty z bałwankami są dostępne za darmo, ale jeżeli chcesz podziękować i masz taką możliwość, proszę, wpłać dowolną kwotę na zbiórkę https://www.ratujemyzwierzaki.pl/kotkaelsa lub bezpośrednio na konto KOTOZ - Suwałki:

TOZ W POLSCE oddział w Suwałkach Mikołajewo 22c 16-503 Krasnopol
Nr konta: 75 9367 0007 0010 0016 3529 0001
KOD SWIFT: POLUPLPR
PayPal: suwalki@toz.pl
Tytuł: KOTOZ 2
 
Do pobrania ćwiczenia artykulacyjne z bałwankami: https://drive.google.com/file/d/1d-F_kqFDdqiyMdTZJXJrsZTtgBv2fD_g/view?usp=sharing

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz