niedziela, 12 grudnia 2021

Kosmiczne zadania

Ostatnio dzieciom tak bardzo spodobały się zajęcia z kosmicznym motywem przewodnim, że przygotowałam kolejne kosmiczne materiały.

Pamiętacie kosmitów z tej notki? A co powiecie na kosmitów w wersji kolorowej?  Ilustracje najlepiej wydrukować podwójnie, zalaminować i wyciąć. Powstanie wtedy zestaw kart do gry w memory.


W wersji mniej angażującej dziecko i terapeuta wykonują dane ćwiczenie artykulatorów, kiedy któremuś zawodnikowi uda się znaleźć dwa takie same obrazki. W wersji bardziej angażującej wykonują każde ćwiczenie widoczne na odsłoniętej ilustracji.

Szczerze polecam wersję numer dwa, ponieważ w łatwy sposób zwiększa liczbę powtórzeń wszystkich ćwiczeń.

Na zajęcia przygotowałam też 6-elementową kosmiczną historyjkę obrazkową. Uwielbiam historyjki obrazkowe, ponieważ pozwalają rozwijać rozumienie przyczynowo-skutkowe i umiejętność opowiadania. Są też świetnym punktem wyjścia do dalszych rozmów, co jest wręcz nieocenione podczas pracy z dziećmi.


Materiały z kosmitami są dostępne za darmo, ale jeżeli chcesz podziękować i masz taką możliwość, proszę, wpłać dowolną kwotę na zbiórkę https://www.ratujemyzwierzaki.pl/kopacbursz lub bezpośrednio na konto KOTOZ - Suwałki:

TOZ W POLSCE oddział w Suwałkach Mikołajewo 22c 16-503 Krasnopol
Nr konta: 75 9367 0007 0010 0016 3529 0001
KOD SWIFT: POLUPLPR
PayPal: suwalki@toz.pl
Tytuł: KOTOZ 2

Do pobrania memory artykulacyjne z kosmitami: https://drive.google.com/file/d/1-ObTDivXgdTPEOdXOOefFdC-YRhk7U0T/view?usp=sharing

Do pobrania historyjka obrazkowa z kosmitą: https://drive.google.com/file/d/1rBUTXXrIS5yOi474jxRFDtQGW8yyNGKT/view?usp=sharing

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz