niedziela, 26 kwietnia 2020

„Połykanie i pozycja spoczynkowa języka” – szkolenie

Uczestniczyłam wczoraj w Dobrej Kadrze w szkoleniu on-line pt. „Połykanie i pozycja spoczynkowa języka”, które prowadziła Iwona Michalak-Widera.

W trakcie webinaru prowadząca bardzo dużo mówiła zarówno o fizjologicznym niemowlęcym, jak i o fizjologicznym dojrzałym typie połykania. W programie szkolenia znalazło się też obszerne wyjaśnienie patofizjologii przetrwałego niemowlęcego sposobu połykania.

Szkolenia, które prowadzi Iwona Michalak-Widera są moim zdaniem wyjątkowe ze względu na bardzo dużą ilość podawanych konkretnych ćwiczeń i rozwiązań. Tak było i na tym szkoleniu. Prowadząca przedstawiła wiele różnych sposobów diagnozowania sposobu połykania i jeszcze więcej sposobów prowadzenia terapii w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości.

To bardzo przydatne, bo tak naprawdę wielu logopedów bada u dzieci ich sposób przełykania, ale napotyka przy tym na bardzo różne trudności. Szkolenie „Połykanie i pozycja spoczynkowa języka” pozwalało zaznajomić się z licznymi sprawdzonymi strategiami pracy z pacjentami. Lubię szkolenia, które poza teorią dają konkretne umiejętności czy konkretne rozwiązania.

To, co jeszcze bardzo cenię w szkoleniach, które prowadzi Iwona Michalak-Widera, to stałe podkreślanie zarówno indywidualności każdego pacjenta, jak i logopedy. Prowadząca zawsze zwraca uwagę na to, że dobrych metod terapeutycznych jest wiele, ale skuteczność ich działania zależy również od tego, czy terapeuta jest do nich przekonany. Iwona Michalak-Widera jest typem prelegentki naprawdę mocno przekonanej o kompetencjach swoich słuchaczy i zachęcającej ich do szukania własnych rozwiązań. Niesamowicie mnie to cieszy, bo wiem, że podczas pracy z pacjentem często nie wystarcza sama wiedza książkowa. Trzeba samodzielnie szukać rozwiązań i poznawać rozwiązania, które wypracowali inni specjaliści.

Szkolenie szczerze polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz