sobota, 7 marca 2020

„Obsługa oraz wykorzystanie programu MÓWIK w terapii osób niemówiących” – szkolenie

Uczestniczyłam dzisiaj w szkoleniu pt. „Obsługa oraz wykorzystanie programu MÓWIK w terapii osób niemówiących”, które prowadziła Ewa Przebinda w Centrum Terapii Dziecka Ewy Jeżewskiej-Krasnodębskiej w Otwocku.

Program szkolenia obejmował między innymi poznanie ogólnych zasad wprowadzania AAC (zwłaszcza Mówika) oraz rozwijania możliwości językowych użytkownika komunikacji alternatywnej/wspomagającej. W trakcie szkolenia przeprowadzony był też dokładny instruktaż dotyczący tworzenia tablic komunikacyjnych w programie Mówik.

Ze szkolenia jestem bardzo, ale to bardzo zadowolona. Prowadząca szkolenie w bardzo przejrzysty sposób przedstawiła korzyści płynące ze stosowania AAC oraz opisała strategie wprowadzania komunikacji alternatywnej/wspomagającej. Dużą korzyścią była też możliwość pracowania podczas kursu na tabletach z Mówikiem przez osoby, które nie posiadają własnego tabletu z tym programem. Dzięki temu możliwe było szybkie i sprawne poznanie możliwości (oraz ograniczeń) samego Mówika. Dodatkowo jeszcze Ewa Przebinda bardzo dużo opowiadała o częstych i może trochę mniej częstych błędach popełnianych podczas wprowadzania podopiecznemu AAC – historie przytoczone przez prowadzącą naprawdę zapadają w pamięć i dają szansę na uniknięcie wielu pomyłek, które mogłyby negatywnie wpłynąć na skuteczność wprowadzanej komunikacji zastępczej/wspierającej.

Całe szkolenie odbywało się w niezwykle przyjemnej atmosferze i zapewniało naprawdę ogrom bardzo praktycznej wiedzy. Szczerze polecam je wszystkim osobom, które ogólnie o AAC już wiedzą, a potrzebują dowiedzieć się więcej o samym Mówiku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz