niedziela, 14 listopada 2021

Misie Artykulacyjne do kolorowania

Ćwiczenia aparatu artykulacyjnego często są niezbędnym elementem zajęć logopedycznych – zarówno na etapie wywoływania głoski, jak i jej utrwalania. Ćwiczenia te pozwalają m.in. wzmocnić mięśnie potrzebne do wymówienia danej głoski oraz zwiększyć kinestezję artykulacyjną, czyli czucie ułożenia artykulatorów w czasie mówienia.

Zadania dobierać należy z myślą o potrzebach i możliwościach naszych podopiecznych. Lepiej unikać tych aktywności, które mogą pogłębiać trudność dziecka lub osoby dorosłej (np. udawanie królika przez osobę nawykowo zagryzającą dolną wargę). Idealnie jest, kiedy wszystkie wykonywane ćwiczenia przygotowują do prawidłowej realizacji potrzebnej głoski. W praktyce jednak przydają się też inne ćwiczenia – szczególnie te łatwe dla dziecka, które dadzą mu możliwość szybkiego odniesienia sukcesu w czasie zajęć oraz te zabawne lub z innych względów atrakcyjne dla uczestnika spotkań, które zmotywują do wykonania pozostałych, trudniejszych już zadań.


Dzisiaj mam dla Was zestaw 11 czarno-białych Misiów Artykulacyjnych, które dziecko może samodzielnie pokolorować na zajęciach lub podczas ćwiczeń w domu. Idealnie sprawdzą się na Dzień Pluszowego Misia oraz w sumie każdy inny dzień.

Misie Artykulacyjne dostępne są za darmo, ale jeżeli chcesz podziękować i masz taką możliwość, proszę, wpłać dowolną kwotę na zbiórkę https://www.ratujemyzwierzaki.pl/kastracja82622zaxaqbxn lub bezpośrednio na konto Grupy Zwierzaki z Mińska.

Zwierzaki z Mińska działa w ramach Fundacji Viva! Nr konta: 24 1600 1462 1030 9079 0000 0032

Do pobrania Misie Artykulacyjne do kolorowania w formacie A4: https://drive.google.com/file/d/14I1MO-HQdSraGwJ27rMtlKSu826anjTE/view?usp=sharing

Do pobrania Misie Artykulacyjne w formacie nieznacznie mniejszym niż A7 (można materiał wydrukować, wyciąć wzdłuż linii i wygodnie zbindować górną krawędź): https://drive.google.com/file/d/1LHJyWLKRUUAGipfHF_RTbAD8Am2a_b1P/view?usp=sharing

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz