niedziela, 7 listopada 2021

Logopedyczne Królestwo

O głosce „l” pisałam niedawno na blogu. Widziałam też, że bardzo Wam się podobały ćwiczenia na głoskę „l” z potworami. A co powiecie na ćwiczenie „l” w nagłosie w prawdziwym logopedycznym królestwie?

Na początek królewna. Dziecko czyta lub powtarza to, co mówi królewna, a następnie koloruje ilustrację. Polecam do tego brokatowe flamastry.

Do pobrania kolorowanka z królewną: https://drive.google.com/file/d/1163BZsBb7QQ_CO4CpC5H45MJUIeFxToR/view?usp=sharing

Potem pojawiają się kolejne królewny. Dziecko losuje imię (polecam drukować imiona na samoprzylepnym papierze) i czyta je lub powtarza. Potem decyduje, w którym oknie będzie widoczna dana królewna i przykleja kartkę z imieniem w wybranym przez siebie miejscu. Dalej pozostaje już tylko stworzenie samej postaci. Można do tego wykorzystać np. pieczątki z różnymi minami (i przy okazji np. poćwiczyć rozpoznawanie emocji), można skorzystać z gotowych minkowych naklejek albo narysować samodzielnie królewnę. Możliwości jest pełno.

Do pobrania plansza z zamkiem i imionami: https://drive.google.com/file/d/1RRc1ZYTixkragS_i8xN8KW7S1KAJCico/view?usp=sharing

No i mam jeszcze kolorowe zamki należące do różnych osób, które dziwnym trafem akurat mają imiona zaczynające się głoską „l”.

Do pobrania plansze z zamkami: https://drive.google.com/file/d/19UdTVYTq_FKwYX_40Yc3wu7FXVVMngDB/view?usp=sharing

Materiał jest dostępny za darmo, ale jeżeli chcesz podziękować i masz taką możliwość, proszę, wpłać dowolną kwotę na zbiórkę https://www.ratujemyzwierzaki.pl/kastracja82622zaxaxba-a lub bezpośrednio na konto Grupy Zwierzaki z Mińska.

Zwierzaki z Mińska działa w ramach Fundacji Viva! Nr konta: 24 1600 1462 1030 9079 0000 0032

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz