środa, 17 czerwca 2020

Logopedów

Logopedów to miłe miasteczko, do którego warto zabrać naszych podopiecznych.


Dla nich miejscowość jest zupełnie nowa, więc dobrze, by to logopeda (lub inny nauczyciel/terapeuta) został przewodnikiem. Zadaniem logopedy jest więc na początku opisanie krok po kroku trasy, a w tym czasie dziecko zaznacza kolorem drogę, po której się przemieszcza (na górze z prawej strony jest ikonka kredki – należy ją kliknąć i wybrać kolor). Wycieczka zaczyna się w miejscu, gdzie jest zielona strzałka. W zależności od potrzeb możemy wybrać przemieszczanie się pieszo lub środkiem transportu.

Opis trasy może wyglądać np. tak:
Idziemy pieszo po chodniku, dochodzimy do przejścia dla pieszych i przechodzimy przez nie. Widzimy teraz wysokie szeregowce, w których mieszka kilku mieszkańców Logopedowa. Na najbliższym przejściu dla pieszych znowu przechodzimy przez ulicę i docieramy do zabytkowego zamku, w którym mieści się ratusz Logopedowa. Za zamkiem rosną stare jabłonie, których jabłka są chętnie jedzone przez mieszkańców miejscowości. Po przejściu przez mały sad trafiamy na kolejne przejście dla pieszych. Przechodzimy przez nie i trafiamy na malownicze osiedle domków jednorodzinnych…

Dalej to dziecko może się wcielić w rolę przewodnika i pokierować wycieczkę w miejsca, które jeszcze nie zostały odwiedzone.

Po poznaniu całej miejscowości można przystąpić do tworzenia przewodnika po Logopedowie.


Szablon przewodnika do pobrania: https://drive.google.com/file/d/1n-B_oTdRJDTTvfy0rQVYXf1EnUap1RXR/view?usp=sharing

Zachęcam też do przygotowania tego typu przewodnika po własnej miejscowości. Co warto w niej zobaczyć? Gdzie można smacznie zjeść? Jakie miejsca na nocleg najlepiej wybrać? Nasi podopieczni na pewno mają własne obserwacje dotyczące najciekawszych miejsc i atrakcji w miejscowości, w której mieszkają.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz